PDF Tlač E-mail

Adamko K.

Liečbu začal ako 2-ročný pre dg. DMO. Od roku sa obracia na bruško, od 16. mes štvornoží ,20-mes.stojí s pomocou-nakračuje.

Po liečbe -je živší a prítomnejší pri komunikácii.V blízkosti dospelého sa pokúša sám postaviť aj postojí sám stále dlhší čas a veľmi sa tomu teší.Chôdza ľavou nožičkou sa mu stále upravuje a vyrovnáva sa chôdza.Fľašu si sám zoberie do ruky a pije z nej čo doteraz pil len ked sme mu ju držali.Zlepšila sa aj jemná motorika,je schopný aj medzi dva pršteky uchytiť aj drobné kamienky.Skladačky popri malej pomoci pekne poukladá do seba a veľmi sa poteší keď sa mu to všetko podarí.Začína foneticky opakovať aj plnovýznamové slová a jednoduchými slovíčkami už aj odpovedá.Týždeň po návrate začína aj knižku s obrázkami prezerať nielen ju obracať.

Stále sa mu zlepšuje motorika, už sa celkom pekne hrá aj s legom, ešte síce nezloží kocočky lebo sú dosť malé, ale rozobrať ich už vie, a veľmi pekne čisto začína opakovať takmer všetky slová čo mu zdôrazníme.

Adam je stále živší a živší, už začína oj odpovedať na jednoduché otázky, keď sa mu chce ukáže v knižke zvieratko alebo postavičku alebo ukáže prstom na súrodencov. Chodí pomaly, prejde aj niekoľko metrov ale len keď sa cíti iste alebo keď je s chlapcami a chce sa predviesť.

 

Začal pekne odpovedať na jednoduché otázky slovami áno aj nie. Chôdza sa nám z týždňa na týždeň zlepšuje. Papať sa snaží sám, vie dve jednoduché básničky, rád popredvádza, keď má divákov. Zatancuje a veľmi rád skáče po svojich bratoch a pasuje sa s nimi.

Adamko robi same pokroky tak recovo ako aj s nozickami. Postavi sa pri sedacke a prejde trochu ...

 

 Copyright © 2008 Dr-Eva-Therapy. Všetky práva vyhradené.