PDF Tlač E-mail

 Davidko H. (* 2002)

 

 

Pred liečbou - zaostáva v rečovom prejave ( rozumie všetko)
- chodí ťarbavo
- problém so stabilitou - nedokáže sa postaviť, ani kľaknúť, ani čupnúť
- svalová hypotonia
- extrapyramídová sympt.

Počas liečby - pri plávaní - 1.deň má stiahnuté ruky, nohami nekope.
3.deň má natiahnuté ruky, kope nohami.
7.deň - zlepšenie jemnej motoriky - na rukách vyrovná prsty a ukazuje čísla na prstoch.
9. deň - otvára a zatvára fľašu, začína viac bľabotat.

Po 3 mesiacoch - pevne sedí v tureckom sede. S oporou si dokáže čupnút a vstať pri rebrinách. Z ľahu sa dostane do polohy štvornožky a z neho do kľaku.


 

 

Image

Image

Image

Image

Image
Po 20 dňovej druhej liecbe(po roku) : Dávidko má lepšiu stabilitu, chodí po byte bosý, čo doteraz neurobil, lebo sa bál. Tancuje a točí sa okolo vlastnej osi, dvíha kolená. Je viditeľné zlepšenie na končatinách, je uvoľnenejší,turecky sed  zmenil za poziciu lotosoveho kvetu !!! V mori plával s roztiahnutými rukami a nohami pekne kopal. Chôdza je "ľahšia", veľmi dobre chodí po schodoch, zatiaľ sa pridŕža zábradlia. Začal sám schádzať z pohovky a postele. Zlepšila sa aj reč. Začal používať viacej hlások. Ma vybornu pamat,Pozna desiatky pesniciek. Image
 
Image
 Image
 
Image
 Image
 
Image
 

Dávidko začal rozprávať, aj keď jeho reč je dosť nezrozumiteľná. Nevie používať spoluhlásky pri ktorých treba dvíhať jazyk.Pracujeme na tom, aby sa jeho reč zlepšila. S chôdzou je to o trošku lepšie. Dokáže s pridržaním jednej ruky o zábradlie vyjsť hore schodmi sám a je si istejší v chôdzi. Je o trošku stabilnejší. Vo vývine sa stále posúva ďalej aj keď ešte zaostáva za svojími rovesníkmi. Sme vďační a tešíme sa s každého úspechu ktorý dosiahne.

 Image

 

 

 Copyright © 2008 Dr-Eva-Therapy. Všetky práva vyhradené.