PDF Tlač E-mail

 Henrietka-nar.2000

Pred liečbou bola 5.rocna Henrietka bezducho ležiaca, nesedela, neudržala hlavičku, zelene hlieny-mávala časté infekty HDC a exémy, nekomunikovala, Vyrazny diverg, strabizmus, slabý očný kontakt, plienkovana, krmena mix.stravou. Na bolest nereaguje.samota jej nevadi.Nekomunikuje.

Henka po 8 mes.- je vnímavejšia, je tu očný kontakt, pri impulzoch dvíha hlavičku a pozerá sa na predmety okolo seba,vsima si svetielkujuce hracky, reaguje úsmevom a džavotom. Sedí s oporou a drží hlavičku. Je uvoľnenejšia.

Z mixovanej stravy prešla na drvenú. Celý rok nebola chorá - zlepšila sa u nej imunita, nie je zahlienená- po vysadeni mlieka a bielej muky. Dvíha hlavu, zmenil sa aj výraz tváre. Je usmievavá, džavoce.

 

Image

Image

Image

Image

Image

Po 13 mes.- z ležiacej Henky je džavotajúce šťastné dievčatko. Dlhšie udrží hlavičku. Fixuje očkami osoby a predmety, poznáva ľudí a odhaduje situácie, je vnímavejšia, zlepšila sa imunita.Krmena mletou stravou-posuva si ju jazykom.
Po 18.mes:Vyzaduje si pozornost okolia-nechce byt sama.Uvedomuje si mena- pri spomenuti mena brata Filipa,oca,babicky sa tesi a reaguje usmevom .Strabizmus sa upravuje-oci fixuje na predmety.

Po 2 rokoch: Otaca sa za ludmi,reaguje usmevom a dzavotom. Vo vode nelezi v kolese-kope nohami.Je citliva na bolest.Place zalostne a tecu jej slzy. V polohe na bruchu dviha hlavu.

Image

 

Image

Henrietka rozpráva - video

Z polohy na boku sa v posteli snaží obracať ...

 

Image

Henka predtým bezvládne ležiaca, dnes kope nožičkami vo vode, už neleží na hladine...

Image


 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

Image


Po 33 mesiacoch : Manžel ako aj najbližšia rodina skonštantovali pokrok u Henky po dalsej liecbe-hlavne v pohľade, a že je rozumnejšia, že ich určite rozumie, keď na ňu rozprávajú. Je čulá, plná vitality, no vidno na nej že po navrate z Egypta   akoby sa spytovala, prečo nejdeme do vody ???, a na raňajky ???, a  dôjdeme na pichačky ....???? Je taká trošku vážna,  ale večer ožíva a veľa komunikuje - po svojom. Moja mama si všimla, že lepšie papá, to znamená, že si rýchlejšie posúva jazykom stravu a aj keď sa zakucká, tak si s tým pomôže sama.

Henka po 33 mesiacoch  - sleduje očami okolie, televíziu.

Image


 Má pekný očný kontakt.


Image

 

 

 Copyright © 2008 Dr-Eva-Therapy. Všetky práva vyhradené.