PDF Tlač E-mail

Jakub Va. *24.1.2008

Dg.: Mikrocefalus,DMO


Diagnostikovaný v 6. mes. - uzavrela sa veľká fontanella.
Pred liečbou - sedí, (kyfóza), postaví sa, chodí za pridŕžania sa, ruky drží v päste, palec v dlani. Divergentný strabizmus, na otázky reaguje slabo, rúčky nepoužíva.

Po liečbe - začína používať ručičky. Chytá si fľašu.

Po 1 mes: Jakubko si začal všímať lepšie svoje okolie, a sem tam aj lyžičku dá úst dá sám, z flaše už pije sám, kedy chce. Vidíme po liečbe veľký pokrok u nášho syna.

Po 2 mes: Jakubko sa stále trošku zlepšuje začína sa púšťať od stola a pokúša stáť sám, oči sa mu trochu polepšili. Na očnom vyšetrení pani očná doktorka si to hneď všimla že sú lepšie že aj Jakubko je vnímavejší.

Veľmi sa mu začala páčiť detská hudba a má domáceho zajačika, tak to je zábava.

Po 3 mes: Malý odmieta robiť ťapušky, tak som sa radila s cvičiteľkou, prečo malý nechce robiť ťapušky ..

ona to vidí tak že sa posunul vo vnímaní ďalej a už to nechce jednoducho robiť, ebo nezdá sa jej že by išiel dozadu. ...a to je super.

 

Po 4 mes: malý už sám prešiel asi 2 metre pár krát hurá ....,

Liečba zase Jakubka posunula ďalej lepšie reaguje, zase začal ťapuškať a všímať si veci

Chodi sam !!!!!

Jakubko s ocinom robia  terapiu s ťavou (camellterapia) ...

 

Jakub, po  8 mesiacoch liečby začal opakovať aj slabiky po babke, ale bez zvuku...
Po10.mes.- a po dalsej liecbe-
-upravilo sa skulenie !!!!
-vyhlada a nalistuje oblubene zvieratka v albume
- vnimavejsi na okolie
- agresivnejsi ak nie je po jeho voli
Začal nás  ťahať za ruku podľa jeho želania kde chce ísť. Napríklad: von tak ide so mnou k dverám, donesie vedro lebo v ňom mu nosím zajaca,  za psom , alebo na trampolínu ...

Jakubko sa po 4 terapii naštartoval a začal viacej blabotať a dávať na javo svoju vôlu. Konečne používa aj iné slabiky okrem  ííííí.. , tak dúfam, že mu  to zostane. Motoricky už vie sám zdolať dva schody,ak ide dole schodmi tak sa musí niečoho pridŕžať. Začali sme navštevovať špeciálnu materskú škôlku na 4 H, dobre to zvláda. Zostal aj veselší, viac sa smeje, ale so mnou nechce spolupracovať pri rôznych hrách vkladať , stavať ..... Boli sme na psychologickom vyšetrení zatiaľ uzavreli jeho stav ako autistický syndrom organickej etiológie , porucha CNS.
Jakubko zatial hovorí slabiky - blabotanie   chvalabohu ich aj nezabúda ...

Jakubko po 17 mes. liečby:
V špeciálnej škôlke sa mu darí, začal od detí viacej vecí pozorovať a začína byť aj nezbedník, zaujíma sa len o veci ktoré on chce...

Jakubko po 17 mes. liečby:

 

V špeciálnej škôlke sa mu darí, začal od detí viacej vecí pozorovať a začína byť aj nezbedník, zaujíma sa len o veci ktoré on chce...

 

 Copyright © 2008 Dr-Eva-Therapy. Všetky práva vyhradené.