PDF Tlač E-mail

Jožko R.- nar.1998

1. liečba - Jožko prišiel na liečbu spastický, pohyboval sa po kolenách, sedel bez opory, stál s oporou, spičkoval a nožničkoval, bol plienkovaný.

Počas liečby veľa plával, chôdza sa mu zlepšila, tonus tela sa zlepšil. Od príchodu domov nepoužíva plienky, pýta sa na WC.

Dokáže sa sám najesť vidličkou. Pláva bez kolesa.

Image

Tieto pohyby Jožko začal zvládať po roku liečby.

ImageImage

Image

Image
Jožko dnes už takto postojí pár minút. Image

Po 2 rokoch:

Rozmýšľali sme nad operáciou chodidiel. Boli tak zdeformované, že obuť sa bol problém. Stal skoro na členkoch. Hneď po 1. opichu mal nohu ohybnú, po 10 dňoch je 70 percent uvoľnený. Vie ruky dvíhať pred seba - čeriť vodu. Sedí rovno. Fúrikuje na rukách vo vode. V tureckom sede sedí rovno - bez opory.

Zamerali sme sa na nohy - tie su uvoľnené, aj chôdza s oporou je na jeho stav fantastická. Dokáže piť z hocijakého pohára - aj na stopke - s istotou a v 1 ruke tak, aby sa nevykrivoval. Na 20 deň sa nám podarilo pri cvičeni z chrbta na bok rukami podoprieť a posadiť (čo bol u neho problém).

Naša 3. návšteva je fantastická, lebo jeho telo a mozok dokážu toľko zmien, čo sme vôbec nečakali. A to po každom dni som nadmieru spokojná. Tak ako p. dr. prvý deň liečby povedala, že urobí všetko pre Joja a potom záleží na ňom ako bude spolupracovať a cviciť ďalej. Lebo čo sa naučil, už nezabudol. Jojo má lepšiu motoriku.. Čakáme, že teraz doma sa postaví aj bez našej pomoci.

Benefičný koncert pre Jožka
 

 Copyright © 2008 Dr-Eva-Therapy. Všetky práva vyhradené.