PDF Tlač E-mail

Katka M.

Pred liečbou - ležiaca, plienkovaná, spastická, kŕmená mixovanou stravou,chorľavá,

Mesiac po liečbe
- je vnímavejšia, živšia až hyperaktívna, uvoľnili sa spazmy, začína jesť tuhú stravu. Pri vertikalizácii sa stavia na nohy a poskakuje. Snaží sa niečo hovoriť. Zlepšila sa jej imunita - celú zimu nebola chorá.

Katka v ambulancii na 1.liecbe

 

Image

 

... v mori
Image

Po mesiaci:s úsmevom
Image

Obr.dolu: Katka po roku: Je živšia, vnímavejšia. Viac sleduje okolie, reaguje na príkazy, zlepšuje sa očný kontakt. Veľmi sa uvoľnila spasticita celého tela.Stale blaboce.

 

sedí v tureckom sede

Image

 

sedí sama na stoličke
Image

 

sedí sama na záchode

Image

 

v mori - začína chodiť po rukách v plytkej vode a nohami sa odráža od dna
Image

Image

 

Po 2 liečbe: Začína komunikovať 1-2 slabičnými slovíčkami - pýta si jesť "ham", na psíka ukazuje "Hav-hav". Mentálne ide veľmi dopredu. Zlepšilo sa EEG, znížil sa počet patologických vĺn.

Po 26.mes:Pekne sme psychicky išli hore, čomu nasvedčuje aj posledné EEG spred týždňa. Dr. nám povedela pred týždňom, že keby malú nepoznala 10.rokov, tak nikdy neuverí, že to je jej EEG. Prvý krát v živote absolútne čisté a dávky antiepileptík sú také, ako pre 10.kg.-dieťa. Pričom Katka váži dnes 30.kg. Aj v škôlke ju chvália, že je viac pozornejšia a vnímavejšia.

Po 2 rokoch liečby:

Katka zahodila cumle. Pozerá a počúva rozprávky rozhlasové a animované - rozprávky nestačíme nahrávať. Pri pozeraní dokáže sama bez opory sedieť aj vyše hodiny. Tiež rada počúva hudbu a snaží sa spievať.Sama bez pomoci sa dostane až do polosedu. Je s ňou oveľa lepšia komunikácia, všetko nám rozumie a vie čo po nej žiadame. Rozumieme aj my jej, dokáže si vybojovať svoje. Ak nemá rada niektorú osobu, zakryje si tváričku dlaňami. Začala sa pýtať na WC tak, že sa rukou bije po pamperse.

Katka pred zákrokom
Katka po opichu
 
 

 Copyright © 2008 Dr-Eva-Therapy. Všetky práva vyhradené.