PDF Tlač E-mail

Lucka V.-nar.1993

Pred liečbou - spasticka, chodila s francúzskymi barlami, dlhšie trasy na invalidnom vozíku, po dome sa pohybovala po štyroch,po schodoch sa suchala po zadku. Až do svojich 13 rokov Lucka chodila len s barlami a na vozíku, doma sa pohybovala po štyroch... Po roku liečby už barle nepotrebuje, chodí sama.

Image

 

Počas 1. liečby - uvoľnili sa spazmy tela, po príchode si všetci všimli, že Lucka "narástla", takže vystretie tela je evidentné,
Po 3 mes.-Doma chodí už len na nohách, bez opory - predtým liezla po štyroch - dokonca aj v parku prejde sama-bez barlí 50 -70 m!!!! Dokáže chodiť po schodoch držiac sa zábradlia - predtým sa dolu šmýkala po zadku. Cvičí na rebrinách - záves, podrep, stojí s vyrovnanými nohami


 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Po roku liečby dokáže sedieť v polohe lotosového kvetu.

Image

 


 

 

... a takto prejde po ambulancii (VIDEO)...

 

 


 

Napriamila sa v chrbte, mizne kyfóza a predklon hlavy, je stabilná, má lepšiu rovnováhu. Chodí už bez opory sama. Po piesku na pláži prešla aj 50 m sama bez opory. Prepláva 400 m.
Rok po zacati liecby presla sama pesi zo Smokovca na Hrebienok-az na Studenovodske vodopady a z vodopadov na Bielikovu chatu,co je cca 5 km.

Po 15 mesiacoch od začiatku liečby lyžuje :

Lucke sa celkom darí, v škole na polročnom vysvedčení(v deviatom ročníku)mala jednotky a dvojky, čo je jej najlepšie vysvedčenie na druhom stupni.

Predminulý týždeň sme boli na horách lyžovať a ako vidieť i na videu už zatáča do obidvoch strán a pády sú už iba ojedinelé. Na druhej ukážke sme na prechádzke v neďalekom lesoparku, ako vidieť s barlami ide vystretá a aj na pravú ruku je opora lepšia. Celkom pekne ide aj bez barlí a prejde takto asi tak do 150 m.

 

 

 Copyright © 2008 Dr-Eva-Therapy. Všetky práva vyhradené.