PDF Tlač E-mail

Marián P.

Marianko sa narodil v 8. mesiaci. Po pôrode nemal vyvinuté pľúca, ťažko sa mu dýchalo. Doktori povedali, že má pneumotorax. Na 2. deň po narodení ho dali v Košiciach do inkubátora. Tri dni dýchal len s kyslíkom a museli mu spraviť prepich pod rebrom, lebo v pľúcach mal vzduch. Od ťažkého dýchania sa mu v hlávke spravila cysta. Cvičili sme Vojtovu metódu. Až po roku začal chodiť po štyroch. Keď mal skoro 18 mesiacov, začal pomaly dávať kroky. Má 4 roky - stále špičkuje a nohy sa mu stále točia dovnútra. Až po 3 rokoch mi povedali, že má slabú DMO. V Anglicku s ním absolvujem Hydro a Fysiotherapy. Dali mu aj špeciálne topánky. Nevyjde po schodoch, nesedí v tureckom sede.

Zlepšenie u Marianka nastalo asi po 4 mesiacoch. Ukázalo sa to na chôdzi po schodoch už sám vyjde hore aj dole (keď nie su schody vysoké). V tureckom sede predtým sám neusedel - musel sa opierať, teraz si sadne sám.

Zlepšenie je vidieť aj na tureckom sede. Predtým sa musel opierať o niečo - teraz si sadne sám, aj keď nôžky si musi ukladat.

Pri futbale je ovela silnejší - sám odkopne loptu. Je oveľa smelší - predtým sa všetkého bál. Už urobí veci ako ostatné deti - len v pomalšom tempe.

 


 

Pri stálom upozorňovaní nôžky uloží a dostupuje na päty. Vydrží dlhšie chodiť.

 

Po 10 mes. sám urobí drepy!

Sám vylezie z bazéna.
 


  
 

 Copyright © 2008 Dr-Eva-Therapy. Všetky práva vyhradené.