PDF Tlač E-mail

Samko H.

Samko sa narodil v apríli 2006 v termíne CS. Po pôrode bol 2 tždne v inkubátore a lekári informovali, že u dieťaťa nastali po pôrode kŕče. Choroba sa prejavila v 4. mesiaci keď začal plakať a začalo ho mykať. Ako 22 mesačný nesedí (len s oporou, ale padá mu hlávka), neplazí, v polohe na brušku hlávku nedvihne(obr. dole), nechodí, ale vníma a usmieva sa. Pozná členov rodiny. Snaží sa prevracať na chrbátik (obr. dole).

2 mesiace po liečbe - Samka prestalo mykať, je živší a aj hlávku má pevnejšiu. Začína uchopovať hračky(obr.vpravo), snaží sa aj niečo opakovať, napr. "áno" povie AAA a to NOOOOOO tak prehltne. Ale vidno, že sa snaží.>

 


 

Po 6 mesiacoch liečby (text vpravo)

Potešilo nás konštatovanie jeho detskej lekárky, ktorá ho nevidela od leta a tá teda bola veľmi milo prekvapená, aké Samko urobil pokroky za 6 mes. Jednak sa jej zdal aj pohybovo zdatnejší,a hlavne po psychickej stránke sa veľmi zlepšil. Malý nosí aj ortézy na nohách, ktoré mu dávame tak 2x do dňa po 2 hodinách.
Po 8 mesiacoch liečby (text vpravo,obr.dolu) Samko sa snaží pekne držať hlávku, keď je na zemi, snaží sa ísť na kolienka.

Pohybové zlepšenie - v polovici liečby sme spozorovali, že si začína ohmatávať, nožičky, sú oveľa voľnejšie - sedí v tureckom sede, čo doteraz nedokázal. Je oveľa vnímavejší - snaží sa komunikovať. Do telefónu gagoce - predtým sa len usmieval. Rúčky sú oveľa uvoľnenejšie. Je vnímavejší - viac sa snaží komunikovať svojím spôsobom.

 

dolu-Samko sa snaží štvornožkovať:

Samko cvici "motyla"

Samko sa má dobre a teraz na nom vidíme zmeny, ktoré sme pred rokom ešte nevideli. Je živší, snaží sa aj niečo uchopiť do ruky a zároveň si to snaží trafiť do pusinky. V lete sme začali s hypoterapiou. Chodili sme dosť často. Malý je na kobylke - Malvínke veľmi spokojný a kľudný. Rivotril užíva už len jednu kvapku denne (večer). V tomto období ako sa u nas menilo počasie, Samko trochu chytil soplíky, ale nič iné. V telke náš Samko spoznal pani doktorku a keď išla pichať malého do uší tak sklonil hlavu.
Budeme sa snažiť znovu liečbu opakovať, lebo vidíme, že to má naozaj svoj význam. Pre niekoho sú to možno malé pokroky, pre nás však aj malý pokrok znamená veľmi veľa.
 

 Copyright © 2008 Dr-Eva-Therapy. Všetky práva vyhradené.