PDF Tlač E-mail

 Zuzka Z- nar. 1991

Zuzke sa po 1. liečbe vylepšila jemná motorika - navlieka korálky do priemeru 1 cm s ihlou o priemere 1/2 cm. Na EEG zázname jej vymizli epi ložiská. Pri chôdzi vystiera kolená a udržiava rovnováhu, pri sede drží chrbát vystretejší, uvoľnil sa spazmus tela. Sama zje polievku lyžicou. Psychika - zlepšila sa komunikácia, pýta sa na význam rôznych slov, ktorým nerozumie, Neurologicky - vymizli epi ložiská a výboje z EEG záznamov, pri sledovaní okolia zapája zrak.

Image
Image

 

2 roky po liečbe:

Zlepšenie v držaní tela pri podpornej chôdzi. Častejšie kráča so zdvihnutou hlavou, čím si lepšie vystrie chrbát a je vyrovnanejšia aj panva. Lepšie udržuje rovnováhu, lepšie prenáša váhu z jednej nohy na druhú. Naučila sa chodiť po schodoch hore aj dolu, za pridržiavania sa zábradlia /doma máme namiesto zábradlia laná/. Zo začiatku vystupovala po schodoch dopredu vždy pravou nohou, ľavú len prisúvala, teraz nohy už vie striedať, hoci po vystúpení na vyšší schod vždy najprv druhú nohu prisunie. Dolu kráča prvou nohou stále ľavou. Zlepšila sa v jedení lyžicou, dokáže si sama naberať polievku  a vyjesť skoro celý tanier.

Od septembra(2 r.po zacati liecby) nám naša neurologička začala znižovať antiepileptiká s tým, že ich postupne vysadí. Chodíme každé 3 mesiace na kontrolne EEG a zatiaľ to vyzerá stále dobre.

Koncom októbra a v novembri sme 4 týždne boli na kúpeľnej liečbe v Turčianskych Tepliciach, kde sme mali množstvo vodných procedúr a masáží. V masážach pokračujeme aspoň raz mesačne.

 

 

 
Image


Image

Zuzka sama schádza

Image

zo schodov 2 r. po zač. liečby.

Image

Ide sama po moste.

Image

 

 

 

 Copyright © 2008 Dr-Eva-Therapy. Všetky práva vyhradené.