Pacienti

Lucka V.

in DMO, Skolióza
Lucka V.
  • Až do svojich 13 rokov Lucka chodila len s barlami a na vozíku, doma sa pohybovala po štyroch...
  • Spastická
  • Stojí, aj keď "len" s oporou, postupne chôdza, ohybnejšia, zlepšenie držania tela.
  • Počas liečby nastáva uvoľnenie svalstva a zlepšenie pohybu, v škole dosahuje výborné výsledky.
1. Liečba

Uvoľnili sa spazmy tela, po príchode si všetci všimli, že Lucka “narástla”, takže vystretie tela je evidentné.

Po 3. mesiacoch liečby

Doma chodí už len na nohách, bez opory – predtým liezla po štyroch – dokonca aj v parku prejde sama-bez barlí 50 -70 m!!!! Dokáže chodiť po schodoch držiac sa zábradlia – predtým sa dolu šmýkala po zadku. Cvičí na rebrinách – záves, podrep, stojí s vyrovnanými nohami.

Po roku liečby dokáže Lucka sedieť v polohe lotosového kvetu.

Napriamila sa v chrbte, mizne kyfóza a predklon hlavy, je stabilná, má lepšiu rovnováhu. Chodí už bez opory sama. Po piesku na pláži prešla aj 50 m sama bez opory. Prepláva 400 m.
Rok po začatí liečby prešla sama peši zo Smokovca na Hrebienok- až na Studenovodské vodopády a z vodopádov na Bielikovu chatu, čo je cca 5 km.

Po 15 mesiacoch liečby

Lucke sa celkom darí, v škole na polročnom vysvedčení (v deviatom ročníku) mala jednotky a dvojky, čo je jej najlepšie vysvedčenie na druhom stupni.
Predminulý týždeň sme boli na horách lyžovať, už zatáča do obidvoch strán a pády sú už iba ojedinelé. Na ukážke sme na prechádzke v neďalekom lesoparku, ako vidieť s barlami ide vystretá a aj na pravú ruku je opora lepšia. Celkom pekne ide aj bez barlí a prejde takto asi tak do 150 m.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *