Pacienti

Nikolas Z.

in Autizmus, DMO, Dystrofia
Nikolas Z.
  • Pred liečbou- kačacia chôdza, bruško vypúča dopredu, nechcel plávať ani v mori, ani v bazéne. Zajakáva sa, je hyperaktívny a nepozorný. Stále unavený.
  • BECKEROVA SVALOVÁ DYSTROFIA, DMO, autizmus, dystrofia- specialna liečba v Egypte, (presnejsie in-frame duplikacia exonov 5-29 v gene pre dystrofin)
  • Menej unavený, viac energie, aktívne trávi čas vonku.
  • Lepšie držanie tela, chôdza, príval energie, športuje..
1. Liečba- 16.- 29. 5. 2015

Už počas 1. liečby sa mu narovnal chrbátik, prestal chodiť kačacou chôdzou.
Na 3. deň začal plávať, nebál sa ani v hlbokej vode, na 4. deň vydržal byť hore do 23. hod. a to sme boli celý deň vo vode, čo som ostala prekvapená, že sa nesťažuje že je unavený….
Po prvej liečbe super, sme doma 4. den, včera podvečer sme boli na prechádzke, celý čas chodil bez toho aby plakal, že sa mu nechce a že je unavený, dnes celé poobedie ako prišiel zo škôlky bicykloval tak, že som za ním nestíhala, vôbec sa nestažoval, že ho bolia nožičky a ani, že je unavený, je 21:45 a je ešte hore, čo je u mňa super pretože už o takomto čase aj po menšej prechádzke by už spal. Prvé dva dni doma po liečbe som väčšiu zmenu nevidela, včera som si myslela, že má dobrú náladu ale dnes tiež super, možno niekomu to nepríde ako veľký pokrok, ale pre mňa úplne super, keďže predtým neprešiel 10 minút v kuse bez ,,frfľania,, 🙂 Ďakujeme pani doktorka, budúci rok sa vidíme zas 🙂

20. 9. 2015

Nikolasko- 4 mesiace po prvej liečbe, bicykluje celý deň na dvore, čo predtým nechcel, alebo skôr nevedel lebo nevládal tlačiť do pedálov. Pri dlhšej prechádzke plakal že nevládze, museli sme ho niesť na rukách, teraz chodí bez toho aby si oddýchol. Vo škôlke pred liečbou nebehal, nešantil, keď boli von väčšinou si našiel miestečko kde si sadol, teraz behá, šantí, čo mi potvrdili pani učiteľky. Ešte má problém po schodoch, ale nie veľký, takže môžem to zhodnotiť tak, že na ňom nie je už vôbec vidno že má dystrofiu ( čo predtým bolo vidno veľmi- pri chôdzi, pri behu, pri všetkom). Je pravda že po schodoch chodí neobratne, tak isto aj beží neobratne, ale oproti tomu čo bolo pred liečbou je to len detajl. Spravili sme veľký pokrok, za čo sme veľmi vďačný pani doktorke a tešíme sa na druhú liečbu.

4. 10. 2015

Nikolasko bicykluje ako šarkan, ide mu to super, no horšie mu ide naučiť sa brzdiť moje nohy nevládzu za ním utekať… pomoóoc!

15. 1. 2016

Náš Nikolasko lyžuje a pred rokom, ešte pred liečbou nevládal ani bicyklovať. Čo viac dodať… Ďakujeme pani Doktorke a som pyšná na svojho bojovníka ❤
A vyhrali sme 4. miesto!

Ináč behá lieta v škole cvičí normálne, na telesnej chodí na krúžky športové hry, floorball to hrajú s tou hokejkou, nie na ľade, ale v telocvični, doma cvičíme, bicyklujem v zime lyžuje ešte plávanie by som chcela s ním začať.

A je taký priebojný, že do ničoho ho nemusím nútiť sám chce

Niko na 3. liečbe (2017 september)...po 2 rokoch

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *