Pacienti

Nikýšek

in Autizmus
Nikýšek
  • Z dvojicek, postvakcialny autizmus, druhe dieta zdrave.
  • postvakcialny autizmus
  • Pred lecbou: Uzavreny do sebe, mel obrovsky strach z prostoru, vubec se v nem neorientoval. Kdyz jsme ho posadili treba na stul a nemel pudu pod nohama nebo kdyz jsme ho zvedli do vysky, strasne vyvadel a bal se. Jen lezl, postavil se a byl schopen jit za dve ruce. Nikdy neslabikoval. Nerozumel zadnym pokynum.
  • Po lecbe: zmizel strach z prostoru, muzeme ho zvedat do vysky a smeje se tomu, sedi na stole a klati nohama. Zacina rozumet pokynum, prinese si na pozadani nocnik a vycura se do nej. Chodi za jednu ruku, sam chodi v bazenu. Vyjde sam schody a drzi se zaradli. Pochopil, jak se ji lzici, zlepsila se jemna motorika, dokaze jist sam potravu nakrajenou na kousky. Zacal slabikovat, zacina se zajimat o ostatni deti, prestal tocit predmety, zacina si hrat jinym zpusobem. Fixuje ocima, posloucha hudbu a pozna oblibene pisnicky no a hlavne udelal prvni samostatne kroky.
2013-10-13--Já jsem naprosto u vytržení. Nejen, že ten kluk dnes v bazénu chodil sám i v té neslané vodě, ale teď šel DO SCHODŮ SÁM A PŘITAHOVAL SE ZA ZÁBRADLÍ !!!!
2013-10-10- Niky sel dnes do schodu a ukazkove se pritahoval za zabradi
2013-10-13--Já jsem naprosto u vytržení. Nejen, že ten k2013-10-6 Lidičky, Niky řekl AUTO - a dvakrát :-)))))))))) První smysluplný slovo v jeho životě :-))))))))) To je naprosto úžasný !!!!!! luk dnes v bazénu chodil sám i v té neslané vodě, ale teď šel DO SCHODŮ SÁM A PŘITAHOVAL SE ZA ZÁBRADLÍ !!!!
2013-10-13--Já jsem naprosto u vytržení. Nejen, 2013-10-4 Poprve v zivote vazi moje dvojcata naprosto stejne, pred lecbou mel Niky o 2 kila mene nez segra !!!! že ten kluk dnes v bazénu chodil sám i v té neslané vodě, ale teď šel DO SCHODŮ SÁM A PŘITAHOVAL SE ZA ZÁBRADLÍ !!!!
2013-10-3- Ten kluk sedi na zemi, OBEMA RUKAMA MAVA A RIKA PAPA, to snad neni mozny !!! Poprve, jen dvakrat za sebou, ale REKL :-))))). Za chvilku to bude máma.. Na to se klepu, tesim, modlim uz roky !!!!!! Ma sam ze sebe radost, nekecam, fakt - tleska si a uplne se teteli a trepe, kdyz se mu neco podari !!
2013-10-2- Niky sedí na zemi, drží hrneček, sám pije, mlaská u toho a ještě se nepolil !!!

2017- Výrazné zlepšenie hrubej motoriky… Začína behať… Zlepšenie rovnováhy… Vozí aj 1-kolesový vozík. Chodí do schodov striedavo nohami.

Ani nie den po prichode domov a zaklimatizovany uplne. Alebo ked aj dieta s mentalnym postihom sa vie velmi uprimne tesit

Vyraznejšie presadzuje svoje názory.
Pozorne pošúva hudbu… Pozná pesničky.
Ujde trasu aj 10 km.
Lepšia orientácia… Nájde v hoteli dvere našej izby.
Sám otvorí dvere hotelovej izby pomocou karty.

Lepšie rozumie..

Bez držania…neni to tip top…ale vylepšim.

Menej slintá. Statočne znáša liečbu… Chápe, že mu pomáha, neuteká z lehátka.
Vlani z vody utekal… Teraz je celé dni vo vode. Sám sa naje v reštaurácii

Nikysek pomáha v záhrade.

Nikýsek si pri jedle sám číta.

Nikýšek si dokáže sám priniesť nočník a vycikať sa.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *