Pacienti

Vikinka M.

in Uncategorized
Vikinka M.
  • ???
  • globálny hypotonický syndróm, neudržanie moču, epi (zrejme po perinatálnej ischémii)
  • Pomočovanie, pokakávanie. Napočíta mechanicky do 20, ale keď jej ukážete 3 prsty, nevie koľko to je.
  • Ináč uveríte neuveríte chodíme cikať a kakať, no ešte to nie je úplne čisté ale v takomto štádiu sme zatiaľ neboli. Dnes bola prvý krát v škôlke, raz sa im pocikala. Som strašne zvedavá, či to vydrží.
Pred liečbou:

Pomočovanie, pokakávanie. Napočíta mechanicky do 20, ale keď jej ukážete 3 prsty, nevie koľko to je. Ďalej je na tom zle z obrazotvornosťou, veľmi zle kreslí na svoj vek. Nezvláda 2 úkony naraz, napr.: prines bábiku a zhasni svetlo. Toto sa máme naučiť do decembra 2009, som veľmi zvedavá ako to pôjde a samozrejme sústredenosť. V júli 2008 po podaní Infarniux vakcíny profúzne zvracala – opakovane a úporne.

3 týždne po liečbe:

Ináč uveríte neuveríte chodíme cikať a kakať, no ešte to nie je úplne čisté ale v takomto štádiu sme zatiaľ neboli. Dnes bola prvý krát v škôlke, raz sa im pocikala. Som strašne zvedavá, či to vydrží. Vika má záchvat asi jeden za 1/4 rok 2-3 sekundové zatrasenie po polnoci. Užíva Convulex 2 x denne po 6 kvapiek. Ona má tie epi. vlny (neviem sa odborne vyjadriť) v poriadku bez posunu dlhodobo. Zrejme to maličké zatrasenie v nej nevyvoláva nejaké patologické posuny. Čo sa týka ostatného pokroku, je oveľa zvedavejšia. Boli sme u psychologičky, tá ju videla asi pred 8 mesiacmi. Hovorila, že sa posúva ale nevie rátať. Cikanie a kakanie funguje až na určitý interval v mesiaci. Pani doktorka znížila dávkovanie 2 x denne 4 kvapky convulexu. Záchvat nemala vôbec asi od mája. o to 2-3 sekundové zatrasenie okolo 02.00 hod v noci. Po zdravotnej stránke sa jej veľmi dobre darí. Od septembra, čo začala do škôlky nebola ešte chorá. hurá. Celkom pekne ide dopredu, vieme už nielen počítať do 20 ale aj logický rátať.

Po roku:

Nasa Vikinka sa teraz drzi celkom dobre aj ked nie je to stale ono. Co sa tyka kakania pevne verim, ze to uz mame za sebou. Co sa tyka cikania teraz chodime na urologiu do Martina a velmi jej to pomaha berie EURIN. Na poslednej kontrole mala uplne prazdny mocovy mechur, co predtym po vycikani mala do 3/4 plny. Uz sa nam pocika iba nejako 2-3 krat do tyzdna, co predtym 5-6 krat denne. Doktor vravel , ze je to dlhodobejsie. Pokial ide o Convulex a zachvaty su uz naozaj v min. mnozstve. Myslim, ze naposledy mala koncom januara minuleho roka.
Teraz berie 2 kvapky rano a 2 vecer. Rozmyslam , ze idem na dalsie znizenie. Velmi tuzim sa toho umeleho svinstva zbavit.

Neurologicky stav Vika:

Ma sa vcelku dobre. Chodi do skôlky. Nechorlavie. Bola na lieceni v Kovacovej. Pojde do skoly v septembri. Ma vysadeny convulex uz ho neberie. Ma dobre vysledky EEG. . Pojde ako intergrovana do normalnej skoly.

Urologicky stav:

Nepokakáva sa. Bohuzial aj napriek eurinu sa nam znova ako kazdy rok v zime znova pokazilo pocikavanie. Velmi sa pocikava prave v tomto období.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *