Pacienti

Marian Pop.

in DMO
Marian Pop.
  • Marianko sa narodil v 8. mesiaci. Po pôrode nemal vyvinuté pľúca, ťažko sa mu dýchalo.
  • DMO
  • Počas liečby nastali zlepšenia v polohách- turecký sed a celková pohyblivosť.
  • Liečbou nabral Marianko sebavedomie a zapája sa do hier.

Doktori povedali, že má pneumotorax. Na 2. deň po narodení ho dali v Košiciach do inkubátora. Tri dni dýchal len s kyslíkom a museli mu spraviť prepich pod rebrom, lebo v pľúcach mal vzduch. Od ťažkého dýchania sa mu v hlávke spravila cysta. Cvičili sme Vojtovu metódu. Až po roku začal chodiť po štyroch. Keď mal skoro 18 mesiacov, začal pomaly dávať kroky. Má 4 roky – stále špičkuje a nohy sa mu stále točia dovnútra. Až po 3 rokoch mi povedali, že má slabú DMO. V Anglicku s ním absolvujem Hydro a Fysiotherapy. Dali mu aj špeciálne topánky. Nevyjde po schodoch, nesedí v tureckom sede.

1. Liečba

Zlepšenie u Marianka nastalo asi po 4 mesiacoch. Ukázalo sa to na chôdzi po schodoch už sám vyjde hore aj dole (keď nie su schody vysoké). V tureckom sede predtým sám neusedel – musel sa opierať, teraz si sadne sám.

Zlepšenie je vidieť aj na tureckom sede. Predtým sa musel opierať o niečo – teraz si sadne sám, aj keď nôžky si musi ukladat. Pri futbale je ovela silnejší – sám odkopne loptu. Je oveľa smelší – predtým sa všetkého bál. Už urobí veci ako ostatné deti – len v pomalšom tempe.
Pri stálom upozorňovaní nôžky uloží a dostupuje na päty. Vydrží dlhšie chodiť.

Po 10. mesiacoch

Sám urobí drepy. Sám vylezie z bazéna.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *