Pacienti

Katka Kl.

in Uncategorized
Katka Kl.
  • ???
  • Trojkomorový hydrocefalus bez VP drenáže, meningomyelokéla v LS oblasti, ľahká zmiešaná paraparéza dolných končatín .
  • Pred liečbou: neudržanie rovnováhy, ťažšia chôdza, po schodoch sa pohybujem len za pomoci inej osoby alebo držania sa zábradlia, stuhnuté jazvy po korekčných operáciách nôh (predlžovanie šliach), jazva po raštepe chrbtice je necitlivá , vykrivená chrbtica.
  • Liečba pomohla nabrať silu, sebavedomie, rovnováhu a balanc, citlivosť v spodnej č. tela, odstránila bolesti chrbtice.
1. Liečba

Počas 1. liečby:
Samostatne bez pomoci – vystúpim aj zostúpim zo schodov, zlepšenie schôdze, jazvu na chrbtici si cítim celú, voľnejšie jazvy na nohách, pri sedení mám rovnejšiu chrbticu.

Po 3 mesiacoch liečby

1./ Od Vianoc – po 2 mes. liečby – už neužívam Ditropan. Tabletky som užívala na liečbu Inkontinencie viac ako 15 rokov, 1×1 tabletu denne, v zimných mesiacoch aj viackrát, pre väčšie problémy. Teraz však už tabletu vôbec nejem a žiadne problémy nemám.
2./ Pri cvičení zvládnem tiež oveľa viac ako na začiatku. Na stacionárnom bicykli prejdem 13 km a na lopte urobím 100 zdvíhačiek, a vôbec ma pri tom nebolia nohy ani chrbtica, ako ma bolievali pred liečbou. Na noc si dávam pravidelne na nohy ortézy. Nevydržím v nich však celú noc, asi tak 4 hodiny.

Po 8. mesiacoch liečby

Po 8. mesiacoch liečby som spozorovala jednu veľkú zmenu – zlepšila sa mi stabilita v nohách a udržím rovnováhu bez toho, aby mi nepodlamovalo kolená keď stojím. Aj keď tak vydržím stáť zatiaľ iba chvíľku, aj to je u mňa veľký pokrok, keď sa nemusím stále niečoho držať.

Po 2. liečbe

V 3. deň liečby, zlepšená citlivosť na zadku (pred 2. liečbou som si zadok cítila približne do polovice), pri chôdzi došľapujem na celé chodidlo ( pred liečbou viac na vonkajšiu časť), chodilo na ľavej nohe je rovnejšie a palec voľnejší.

Chodidlo pred liečbou a po liečbe.

Pri sedení mám po liečbe nohy bližšie pri sebe, pred liečbou – nohy od seba.

Po 2 mesiacoch od druhej liečby (1 rok od začiatku liečby) mám obličky v norme. Po druhej liečbe som zmenila stravovanie a dosť som schudla, ale na druhej strane mi to čiastočne pomohlo s chôdzou a s trávením.

17 mesiacov od začiatku liečby

Za posledné obdobie sa držím celkom dobre. Vo februári som absovovala 2 týždne rehabilitačný pobyt. Pobyt ma posunul zasa o niečo ďalej :
• zmenšilo sa mi knísanie trupu počas chôdze,
• kroky sa snažím robiť rovnomernejšie , viac sa opierať o chodidlá,
• po schodoch sa pohybujem s menším strachom , nakoľko od prvej liečby- čo som sa naučila schádzať bez držania, som sa pohybovala po schodoch veľmi rýchlo, aby som nestratila balanc a nespadla som, čo bolo dosť nebezpečné. Teraz sa snažím schádzať a vychádzať pomalšie.

Po 4. liečbe

Počas 4. liečby som zaznamenala niekoľko zmien:
Hormonálny systém: Od 9. roku života po podaní injekcií na prerušenie menštruácie a následne po ich vysadení je menštruácia nepravidelná s veľkými bolesťami a zvracaním.
Počas liečby – problémy pretrvávajú, 1,5 mesiaca bez menzesu- po opichu som menzes dostala bez zvracania a bolesti.
Chôdza: stabilnejšia, snažím sa viac hýbat bokmi.
Krčná chrbtica: pred liečbou som pociťovala pri akomkoľvek pohybe krku praskanie. Pčas liečby -po výlete k beduínom dzipom, problém vyvrcholil a nastal úplný blok bez možnosti pohybu hlavou. Po opichu môžem hlavou normálne hýbat a praskanie v krku je minimálne.
Razštep chrbtice: Na úplnom začiatku liečby je jazva úplne necitlivá, tiež telo smerom nadol od nej.
Po skončení 4.liečby je z vačšej časti citlivá, tiež zadok a stehná.
Okrem týchto spomínaných zmien mi všetky 4 liečby veľmi pomohli po psychickej stránke !!!!!

 

Dnes (9.11.2011) som bola na kontrole na nefrológii ( po roku ) a lekárka bola veľmi prekvapená z výsledkov – krv aj sono obličiek boli super, a to som už takmer 3. rok bez Ditropanu ( jediný problém čo mi naznačila, sú nízke hodnoty vápnika, čomu dosť nerozumiem, pretože aj keď nejem mliečne výrobky , snažím sa to nahrádzať inou formou, zelenina, strukoviny, vajíčka, tak neviem .) Ale aj tak povedala: ” ste zdravá mladá dáma !”

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *